Mozi ajánló – 2012

A 2012-őt legtöbben egy átlagos világvége filmnek tartják, pedig a valóság ennél jóval összetettebb. A történet szerint pár tudós bebizonyítja, hogy 2012-ben bekövetkezik a világvége. (És most itt álljunk meg egy pillanatra. Évek óta foglalkoztatja az embereket 2012, ugyanis a legenda úgy tartja, hogy a maja naptár időszámítása alapján 2012. december 21-én véget ér egy olyan ciklus, amely még az időszámítás előtt kezdődött el, majd ezután egy újabb 5125 éves időszak kezdődik, viszont ez új korszak teljesen különbözni fog az előzőtől, és egyáltalán nem lesz zökkenőmentes az átmenet.) A közelgő katasztrófa megelőzésének érdekében a világvezetői el készítenek egy tervet, azonban csak néhány száz emberről van szó, vagyis távolról sem az összesről, ezért Jackson Curtis megmenti két gyereke, és szép felesége életét.

A két és fél órás mozit a “katasztrófa filmek hercegeként” elhíresült Roland Emmerich rendezte és írta, aki olyan filmeket alkotott, mint A hazafi (Mel Gibson és Heath Ledger főszereplésével), A függetlenség napja, vagy netán az I.e. 10 000. A vizuális élményben sincs hiány: láthatjuk elpusztulni a Földet, valamint láthatunk tengerbe roskadó városokat, pusztító szőkőárt, lerombolt felhőkarcolók és aktív vulkánokat, melyek megtizedelik az emberiséget.

A rendező megvalósította azt, amibe sokaknak beletört a bicskája: B-kategóriás színészekkel is élvezhető filmet tudott alkotni. Az alakítások terén John Cusack játssza a főszerepet, akinek még ezzel a szereppel sem sikerült meggyőznie, hogy jó színész lenne, azonban Amanda Peet (Bérgyilkos a szomszédom-filmek, Melinda és Melinda, Sziriana, Minden végzet nehéz) alakítása és szépsége pár fokkal jobb volt, mint kollégájáé, akivel már A fiú a Marsról című filmben is együtt játszott. A legkiemelkedőbb alakítást az USA elnökét játszó Danny Glover (Halálos fegyver-filmek) és a lányát alakító Thandie Newton (Ütközések, Norbit, Vészhelyzet) nyújtotta.

És most várjunk 2012-ig…

4 hozzászólás to “Mozi ajánló – 2012”

  1. re Says:

    Amindenit, de szépet írtál róla!

    Láttam én is a filmet, de nekem annyira nem tetszett. Nem nagyon szeretem, ha görcsösen meg akarják könnyeztetni az embert, meg Emmerich papát se tartom valami nagy ásznak, de tényleg jó film volt, csak én mást vártam tőle.

    Nekem 10/4. Szerinted?

  2. Anka Says:

    nekem tetszett a film, amúgyis szeretem a katasztrófa-filmeket és Emmerich aztán tényleg érti a dolgát. az ilyen filmekre pedig nem gondolkodni kell beülni, hanem élvezni a látványt, amiben valljuk be, abszolút nem volt hiba.

    ez a 2012 dolog meg. már kezd picit idegesíteni. minden ilyen filmnél kitör valamiféle belső hiszti az emberekben hogy jajj úristen mi lesz hogy lesz.
    itt volt nyáron a Knowing.. 2009 október 19 is elmúlt, mégis élünk 🙂

  3. csakond Says:

    Nagyon látványos film, érdemes megnézni, annak aki szereti az izgalmakat és nem pánikol utána…

  4. Ági Says:

    Jó film.

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s


%d blogger ezt szereti: