Brazília-Horvátország mérkőzéssel nyílt a brazíliai labdarúgó-világbajnokság a Sao Pauló-i Corinthians Stadionban 2014. június 12-én. Az A csoport első fordulójában játszott mérkőzésen 3-1-es győzelmet aratott Brazília.
A mérkőzés első gólját a brazil hátvéd, Marcelo lőtte a 11 percben: a 2014-es világbajnokság első gólját Marcelo elhibázott labdába való beleérése okozta, amely a saját kapujukban kötött ki. A mérkőzés 29. percében Neymar lőtt gólt, a sztárfocista ezt a 71 percben ismételte meg. A néhány perces hosszabbítással lezajló mérkőzés 91. percében Oscar lőtt gólt, ezzel eldöntve a mérkőzés kimenetelét. A meccs jelentős részében a brazilok birtokolták a labdát, piros lapot senkinek nem osztottak, sárga lapot pedig két brazil és két horvát játékos kapott.
Sok szakkommentátor és szurkoló felháborodott, amiért a japán Nisimura Juicsi játékvezető 1-1-es állásnál, a 71. percben erősen vitatható 11-est ítélt meg a brazilok javára. Niko Kovac horvát szövetségi kapitány a mérkőzést követően felelősségre vonta Nisimurát, és sajtónyilvánosság előtt kijelentette, hogy ha ez így folytatódik, a világbajnokság nevetségessé válik, és hazamennek. Számos nemzetközi kritika kijelentette azt is, hogy a japán játékvezető nem tudott angolul, így a játékosok nem mindig értették, amit mondani próbált.
Mészáros Márton
Vélemény, hozzászólás?