Előkerült a vérengző havasalföldi fejedelem, Vlad Tepes (1431-1476), azaz Drakula egykori házának pincéje Pécs főterének felújításakor. A pincét azért nem találták meg eddig, mert a római romok alatti és az újkori pincék közötti rétegben bújt el. A pince világszenzáció lehetne, mégis betemetik.
A Széchenyi tér alatt találhatópince fölött állt a középkorban az a ház, amit III. Vlad, másnéven Karóbahúzó Vlad lakott tíz éven át, miután Hunyadi Mátyás király (1443-1490) Pécsre száműzte. Az előkelő kétszintes, több száz négyzetméteres, kőből épült palotát egy 1489 szeptemberében kelt oklevélben említik először, mint az 1247 és 1859 között létezett Havasalföldi Fejedelemség tejhatalmú úrának háza, amelyet 200 aranyforintért vásárolt meg.
A török ellen harcoló Vlad Tepest, aki 1448-ban, 1456 és 1462 között, valamint 1476-ban Havasalföld fejedelem volt Mátyásunk elmozdította, amikor elfoglalta a román fejedelemség havasalföldi területeit. Miután Mátyás házi őrizetben tartotta a kegyetlenségéről híres uralkodót, felismerte, hogy hasznos lehet számára, enyhült a viszonyuk. Még unokahúgát, Szilágyi Jusztinát is feleségül adta hozzá, valószínűleg ekkor kapta “Drakula” kapta a pécsi palotát.
A frigy célja az volt, hogy Vlad Tepes a magyar király érdekeinek megfelelően igazgassa az 1476-ban ismételten rábízott havasalföldi tartományt. Drakula hírhedt volt kegyetlenkedéseiről, a törököket és az érdekeivel szembe helyezkedő erdélyi szászokat válogatott módszerekkel kínozta halálra vagy húzta karóba. Rejtély, hogy a pécsi pincében milyen szörnyű dolgokat vihetett véghez, ami csakis akkor derülne ki, ha feltárnák a pincét.
A 20 méter hosszú pince félig el van öntve iszappal, amelyben lehetnek érdekes dolgok.
Drakula pincéje azonban örökre magába zárhatja titkát, ugyanis a tér felújításáról döntő Pécs 2010 menedzsmentközpont úgy határozott, hogy a feltárásra nincs pénze, ezért elföldelteti.

